Kayseri’de davalık olan taksi ihalesiyle ilgili yeni gelişme!

Kayseri’de davalık olan taksi ihalesiyle ilgili yeni gelişme!

Havalimanı Müdürlüğünün 24 Ocak 2019’da yaptığı ‘Taksi Hizmetleri kiralama ihalesi’ tartışmaları da beraberinde getirmişti. Erkilet Taksiciler Birliği üyeleri, ihaleye fesat karıştırıldığını iddia edip, bu konuda yargı süreci başlatmıştı. İşte o ihaleyle ilgili dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

Kayseri’de Havaalanı Taksi Durağı’nda 24 Ocak 2019 tarihinde yapılan ve sadece S.S. 1 Nolu Havaalanı Taksi Kooperatifi’nin girdiği ihale, bazı tartışmaları beraberinde getirmişti. S.S Erkilet Taksiciler Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi üyeleri, yeterli koşul da rekabet ortamı sağlanmadığı ve kurumun zarar uğratıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurmuştu. 
Taksi davasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ankara 7’nci İdare Mahkemesi,  Erkilet Taksiciler Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi üyelerinin başvurusunu haklı bulduğu ifade edildi.  Mahkeme, söz konusu kararın “belirsizlik” doğuracağını ifade ederek, yeniden ihaleye çıkılması yönünde oy birliği ile karar verdi. Birlik Üyeleri adına konuşan Nejmettin Karaoğlan, mahkemenin dava konusu işlemin iptal edilmesi yönünde kendi lehlerine karar verdiğini belirtti. 

İŞTE O KARAR…

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir